+48604460661
kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Wystarczy przekroczyć Miodową i wejść na Szeroką, żeby zorientować się, że wkroczyło się do dzielnicy innej niż reszta Krakowa. Wąskie, brukowane uliczki, niewielkie budynki – na pierwszy rzut oka widać różnicę. To miasto w mieście – żydowski Kazimierz.
Żydowska dzielnica Kazimierza to prawdziwy unikat. Niezwykle dobrze zachowana architektura, w tym aż siedem synagog w obrębie zaledwie kilku ulic. Można tu usłyszeć wiele legend i opowieści opisujących życie jednej z najsilniejszych żydowskich społeczności w dawnej Polsce. Ale to nie tylko miasto duchów, to także tętniąca życiem dzielnica pełna knajpek i instytucji kultury, które utrwalają pamięć o jej przedwojennych mieszkańcach.
Wybierz się na spacer uliczkami żydowskiego Kazimierza. Posłuchaj o jego mieszkańcach, ich życiu i zwyczajach. Odwiedź synagogę Remuh, która przez religijnych Żydów uważana jest za jedną z najważniejszych w Europie. Odkryj najstarszy zachowany cmentarz żydowski w Polsce. Dowiedz się, co przyciąga na Kazimierz miliony turystów rocznie.
przed Starą Synagogą, ul. Szeroka 24
2,5 h
Wycieczkę oprowadzi licencjonowana przewodniczka po Krakowie i założycielka “Chodźże na wycieczkę!” – Alicja Zioło.
Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.
Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.
Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem.
Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.
Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.
To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl