Brak miejsc
Od40 zł
Formularz rezerwacji
Mam pytanie
Imię*
Email*
Twoje zapytanie*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Proszę, zgadzam się ze wszystkimi zasadami i warunkami, przed przejściem do następnego kroku
Wycieczka nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz do Listy życzeń

Aby dodać towar do listy życzeń wymagane jest konto

2527

Dlaczego wycieczki z nami?

 • Tylko profesjonalni przewodnicy
 • Komfortowe zwiedzanie z zestawami Tour Quide
 • Niestandardowe trasy wycieczek
 • Łatwa rezerwacja

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Masz pytania napisz do nas!

+48604460661

kontakt@chodzzenawycieczke.pl

“Trzepaki, Reksio, Atari” – wystawa czasowa w Muzeum Nowej Huty, oddziale Muzeum Krakowa

0
 • 40 zł
 • 7.01.2024
 • 11:00 | 13:00
Dzieciństwo w XXI wieku to zupełnie nie to, co kiedyś! Każdy, kto ma w swoim otoczeniu dzieci, słyszał tę opinię setki razy. Teraz to tylko ekrany i ekrany, a kiedyś to było! No właśnie, ale jak to było? Czas spojrzeć na wspomnienia z dzieciństwa okiem dorosłego.
 
Najnowsza wystawa czasowa w Muzeum Nowej Huty opowiada o tym, jak młodzi ludzie w różnym wieku spędzali swój wolny czas w okresie szeroko pojętego PRL-u. To czas, który obejmuje ponad cztery dekady – zupełnie inaczej żyło się młodym Polakom tuż po wojnie, a inaczej tuż przed upadkiem Muru Berlińskiego. I choć niemal zawsze było to dzieciństwo w czasach niedostatku, to przecież dzieciakom nigdy nie brakowało jednego – pomysłów na wspólne zabawy.
Wystawa pokazuje pełną różnorodność tamtych czasów, skupiając się na środowisku miejskim. Przygotujcie się na wzruszenia, każdy znajdzie na tej wystawie przedmiot, który przeniesie go do dawnych lat.
Muzeum Nowej Huty, które jest oddziałem Muzeum Krakowa, mieści się w pięknym, socrealistycznym budynku dawnego kina “Światowid”. W tej chwili oglądać w nim można dwie wystawy – stałą pod tytułem “Atomowa groza”, prezentująca schrony, jakie zachowały się w podziemiach kina oraz fantastyczną wystawę czasową, “Trzepaki, Reksio, Atari” o dzieciństwie w czasach PRL. W czasie zwiedzania zobaczycie obie dostępne w tej chwili wystawy.

Miejsce spotkania

w holu oddziału Muzeum Krakowa – Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E 1

Czas trwania

1,5 h

Ograniczenia podczas wycieczki

 • Na teren Muzeum Krakowa nie mogą wejść psy.
 • Zakaz jedzenia
 • Zakaz głośnych rozmów.
 • Plecaki i duże torby należy zostawić w szatni.

Kto Was oprowadzi?

Wycieczkę oprowadzi licencjonowana przewodniczka po Krakowie i założycielka “Chodźże na wycieczkę!” – Alicja Zioło.

Praktyczne informacje

 • Komfortowe zwiedzanie w zestawach tour guide, dzięki którym jest ono komfortowe i bezpieczne. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie bardziej ekologicznie!
 • Dzieci do lat 7 bezpłatnie

Dodatkowo płatne

 • bilet wstępu do Muzeum Nowej Huty (12zł)

Polityka zwrotów i odwołania

Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 godziny przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Photos
Map
FAQ

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na wycieczkę?

Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.

Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Czy w wycieczce mogą wziąć udział dzieci?

Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.

Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem. 

Czy w przypadku brzydkiej pogody wycieczka może zostać odwołana?

Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.

Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.

Co jeżeli zmieniły mi się plany i nie mogę wziąć udziału w wycieczce?

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

1 podróżni rozważają ta wycieczka już teraz!