Cena
Od45 zł
Formularz rezerwacji
Mam pytanie
Imię*
Email*
Twoje zapytanie*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Proszę, zgadzam się ze wszystkimi zasadami i warunkami, przed przejściem do następnego kroku
Wycieczka nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz do Listy życzeń

Aby dodać towar do listy życzeń wymagane jest konto

3774

Dlaczego wycieczki z nami?

 • Tylko profesjonalni przewodnicy
 • Komfortowe zwiedzanie z zestawami Tour Quide
 • Niestandardowe trasy wycieczek
 • Łatwa rezerwacja

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Masz pytania napisz do nas!

+48604460661

kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Skarbiec Koronny – wystawa w Zamku Królewskim na Wawelu

0
 • 45 zł
 • 2024-03-09
 • 13:00 (9.03.)
Są w polskiej historii przedmioty kultowe. Takie, które poznajemy za pośrednictwem podręcznika szkolnego lub legendy opowiedzianej przez babcię. To one potrafią zawładnąć naszą wyobraźnią i sprawić, że to, co wydarzyło się 500 lat temu, staje się bliższe niż to, co było naszą codziennością przed tygodniem. 
 
Większość tych przedmiotów narodziło się na lub dla Wawelu. Tylko nieliczne pozostały tam do dziś.
 
Na wystawie, której remont zakończył się w 2022 roku, zobaczycie największe skarby I Rzeczpospolitej, które przetrwały burzliwe wieki polskiej historii. Choć często towarzyszyły temu liczne przygody, na szczęście udało im się znaleźć drogę powrotną do domu – na Wawel. Szczerbiec – polski miecz koronacyjny, arrasy, przedmioty należące do polskich monarchów lub ich bliskich krewnych i doradców. To jedynie namiastka wielkiego bogactwa, jakie było udziałem kolejnych królów. 

Miejsce spotkania

makieta Wawelu przy budynku administracyjnym (ceglany duży gmach od strony Wisły, w którym znajdują się kasy i toalety), dziedziniec zewnętrzny Zamku Królewskiego na Wawelu

Czas trwania

2 h

Ograniczenia podczas wycieczki

 • Zakaz głośnych rozmów
 • Trasa niedostosowana do potrzeb osób używających wózka
 • Zakaz jedzenia i picia
 • Małe grupy

Kto Was oprowadzi?

Wycieczkę oprowadzi dla Was, na gościnnych występach w “Chodźże na wycieczkę!” licencjonowana przewodniczka po Krakowie i judaistka z uprawnieniami do oprowadzania po wystawach Zamku Królewskiego na Wawelu, Janina Naskalska-Babik, którą możecie znać z Facebooka jako Krakuskę: https://www.facebook.com/krakuska.krakow.guide 

Praktyczne informacje

 • Komfortowe zwiedzanie w zestawach tour guide, dzięki którym jest ono komfortowe i bezpieczne. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie bardziej ekologicznie!

Dodatkowo płatne

 • bilet wstępu do Skarbca Koronnego (35zł normalny, 25zł ulgowy) - płatne gotówką na miejscu

Polityka zwrotów i odwołania

Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 godziny przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Photos
Map
Please install and activate the "Wp Google Map Plugin" or "Wp Google Maps" plugin to show the map.
FAQ

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na wycieczkę?

Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.

Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Czy w wycieczce mogą wziąć udział dzieci?

Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.

Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem. 

Czy w przypadku brzydkiej pogody wycieczka może zostać odwołana?

Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.

Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.

Co jeżeli zmieniły mi się plany i nie mogę wziąć udziału w wycieczce?

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

1 podróżni rozważają ta wycieczka już teraz!