Cena
Od40 zł
Formularz rezerwacji
Mam pytanie
Imię*
Email*
Twoje zapytanie*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Proszę, zgadzam się ze wszystkimi zasadami i warunkami, przed przejściem do następnego kroku
Wycieczka nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz do Listy życzeń

Aby dodać towar do listy życzeń wymagane jest konto

3485

Dlaczego wycieczki z nami?

 • Tylko profesjonalni przewodnicy
 • Komfortowe zwiedzanie z zestawami Tour Quide
 • Niestandardowe trasy wycieczek
 • Łatwa rezerwacja

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Masz pytania napisz do nas!

+48604460661

kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Skarbiec Koronny DLA DZIECI (7-13 lat) – wystawa w Zamku Królewskim na Wawelu

0
 • 40 zł
 • 11:00
Któż z nas nie chciałby odkryć skarbca wypełnionego po brzegi złotem i drogocennymi klejnotami? Wszystkiemu przyjrzeć się z bliska i pozachwycać? A gdyby tak jeszcze udało nam się zanurzyć w jego bogactwie, niczym Sknerus McKwacz? Czy to nie byłaby wspaniała przygoda?
 
Tylko gdzie takiego skarbca szukać? W Krakowie jest ich mnóstwo – klasztornych, bankowych i muzealnych. Jednak zazwyczaj nie są one udostępniane zwiedzającym. Ale ten, który dawniej strzegł największych skarbów, w tym królewskich koron, dziś stoi dla nas otworem. To Skarbiec Koronny – najpilniej strzeżone miejsce w Zamku Królewskim na Wawelu. To tam przechowywany jest słynny Szczerbiec – miecz koronacyjny polskich królów. 
 
W czasie zwiedzania dzieci poznają zawartość królewskiego skarbca i dowiedzą się, co przez wieki uznawane było za najcenniejsze. Złoto, srebro, klejnoty, jedwab i kość słoniowa – gwarantowane! Uwaga! Cena nie zawiera nurkowania w górze złota! 😉

Miejsce spotkania

makieta Wawelu przy budynku administracyjnym (ceglany duży gmach od strony Wisły, w którym znajdują się kasy i toalety), dziedziniec zewnętrzny Zamku Królewskiego na Wawelu

Czas trwania

2 h

Ograniczenia podczas wycieczki

 • Zakaz głośnych rozmów
 • Trasa niedostosowana do potrzeb osób używających wózka
 • Zakaz jedzenia i picia
 • Małe grupy

Kto Was oprowadzi?

Wycieczkę oprowadzi dla Was, na gościnnych występach w “Chodźże na wycieczkę!” licencjonowana przewodniczka po Krakowie i judaistka z uprawnieniami do oprowadzania po wystawach Zamku Królewskiego na Wawelu, Janina Naskalska-Babik, którą możecie znać z Facebooka jako Krakuskę: https://www.facebook.com/krakuska.krakow.guide 

Praktyczne informacje

 • Komfortowe zwiedzanie w zestawach tour guide, dzięki którym jest ono komfortowe i bezpieczne. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie bardziej ekologicznie!

Dodatkowo płatne

 • bilet wstępu do Skarbca Koronnego (35zł normalny, 25zł ulgowy) - płatne gotówką na miejscu

Polityka zwrotów i odwołania

Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 godziny przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Photos
Map
Please install and activate the "Wp Google Map Plugin" or "Wp Google Maps" plugin to show the map.
FAQ

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na wycieczkę?

Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.

Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Czy w wycieczce mogą wziąć udział dzieci?

Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.

Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem. 

Czy w przypadku brzydkiej pogody wycieczka może zostać odwołana?

Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.

Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.

Co jeżeli zmieniły mi się plany i nie mogę wziąć udziału w wycieczce?

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

1 podróżni rozważają ta wycieczka już teraz!