+48604460661
kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Juliusz Leo był człowiekiem z wizją. Chciał, żeby Kraków stał się dużą, nowoczesną metropolią. Żeby był wielki. W czasie swojej trwającej 14 lat prezydentury, powiększył obszar miasta z 7 do 47 km kwadratowych, u progu I wojny światowej wyposażając je w pierwszy w Polsce plan zagospodarowania przestrzennego. Po włączeniu okolicznych gmin do Krakowa, uzbrajał je w arterie komunikacyjne, linie tramwajowe, wodociągi, prąd.
Kiedy skończyła się wojna, do akcji ruszyli architekci. Wytyczone przez wizjonerskiego prezydenta ramy wypełnili nowoczesną zabudową. Luksfery, windy, lastriko, żelbet i stropy Ackermana – inwestycje ożywiły dotąd nieco uśpione miasto. Dzięki temu Kraków w dwudziestoleciu międzywojennym wzbogacił się o niezliczone przykłady modernizmu.
Na skwerku z fontanną naprzeciwko kościoła św. Szczepana, Plac T. Axentowicza
2 h
O przedwojennej krakowskiej modernistycznej architekturze opowie Wam historyczna sztuki i przewodniczka po Krakowie, darząca wielką miłością architektoniczne detale, takie jak dzwonki, domofony i tabliczki fotografka i malarka – Ania Bednarska
Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na chodzzenawycieczke@gmail.com
Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.
Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.
Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem.
Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.
Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.
To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl