Wystawa czasowa
Od45 zł
Formularz rezerwacji
Mam pytanie
Imię*
Email*
Twoje zapytanie*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Proszę, zgadzam się ze wszystkimi zasadami i warunkami, przed przejściem do następnego kroku
Wycieczka nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz do Listy życzeń

Aby dodać towar do listy życzeń wymagane jest konto

2948

Dlaczego wycieczki z nami?

 • Tylko profesjonalni przewodnicy
 • Komfortowe zwiedzanie z zestawami Tour Quide
 • Niestandardowe trasy wycieczek
 • Łatwa rezerwacja

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Masz pytania napisz do nas!

+48604460661

kontakt@chodzzenawycieczke.pl

“Obraz Złotego Wieku” – wystawa czasowa w Zamku Królewskim na Wawelu

(1 Przegląd)
 • 45 zł
 • 2023-12-08 | 2023-12-09
 • 15:00 (1.12.) | 14:30 (8.12.) | 10:00 i 13:00 (9.12.)
Wielka, potężna i wspaniała, Rzeczpospolita Obojga Narodów, była koronnym osiągnięciem dynastii Jagiellonów. Powstanie unii między Polską a Litwą było poprzedzone złotym wiekiem państwa polskiego, w czasie którego serce królestwa tętniło właśnie tu, na Wawelu. Krakowski zamek królewski był miejscem, gdzie za sprawą młodych królów, braci Jagiellończyków,  po raz pierwszy w kraju pojawił się renesans, a następnie stąd właśnie rozlał się na bliższą i dalszą okolicę. 
 
Ogromna wystawa czasowa “Obraz Złotego Wieku” jest imponującym pokazem zbiorów sztuki i rzemiosła artystycznego XVI wieku, które swoje źródło mają właśnie tutaj, na Wawelu. Trudno o lepszą pomoc w wyobrażeniu sobie, jak wyglądały lata rządów Jagiellonów. Jan Olbracht, Aleksander, Zygmunt, Zygmunt August i ich kręgi towarzyskie będą w centrum Waszego zainteresowania. 

Miejsce spotkania

makieta Wawelu przy budynku administracyjnym (ceglany duży gmach od strony Wisły, w którym znajdują się kasy i toalety), dziedziniec zewnętrzny Zamku Królewskiego na Wawelu

Czas trwania

2 h

Ograniczenia podczas wycieczki

 • Zakaz głośnych rozmów
 • Trasa niedostosowana do potrzeb osób używających wózka
 • Zakaz jedzenia i picia
 • Małe grupy

Kto Was oprowadzi?

Wycieczkę oprowadzi dla Was, na gościnnych występach w “Chodźże na wycieczkę!” licencjonowana przewodniczka po Krakowie i judaistka z uprawnieniami do oprowadzania po wystawach Zamku Królewskiego na Wawelu, Janina Naskalska-Babik, którą możecie znać z Facebooka jako Krakuskę: https://www.facebook.com/krakuska.krakow.guide 

Praktyczne informacje

 • Komfortowe zwiedzanie w zestawach tour guide, dzięki którym jest ono komfortowe i bezpieczne. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie bardziej ekologicznie!

Dodatkowo płatne

 • bilet wstępu na wystawę czasową "Obraz Złotego Wieku" (50zł normalny, 30zł ulgowy)

Polityka zwrotów i odwołania

Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Photos
Map
FAQ

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na wycieczkę?

Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.

Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Czy w wycieczce mogą wziąć udział dzieci?

Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.

Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem. 

Czy w przypadku brzydkiej pogody wycieczka może zostać odwołana?

Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.

Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.

Co jeżeli zmieniły mi się plany i nie mogę wziąć udziału w wycieczce?

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

1 Przegląd
Sortuj według:OcenaData

Ewa Kaleta

Para Zwiedzających
2024-01-05
1 podróżni rozważają ta wycieczka już teraz!