Brak miejsc
Od35 zł
Formularz rezerwacji
Mam pytanie
Imię*
Email*
Twoje zapytanie*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Proszę, zgadzam się ze wszystkimi zasadami i warunkami, przed przejściem do następnego kroku
Wycieczka nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz do Listy życzeń

Aby dodać towar do listy życzeń wymagane jest konto

2307

Dlaczego wycieczki z nami?

 • Tylko profesjonalni przewodnicy
 • Komfortowe zwiedzanie z zestawami Tour Quide
 • Niestandardowe trasy wycieczek
 • Łatwa rezerwacja

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Masz pytania napisz do nas!

+48604460661

kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Nowy cmentarz żydowski (ul. Miodowa)

0
 • 35 zł
 • 2024-04-21
 • 15:00

Od początku XIX wieku na cmentarzu przy ulicy Miodowej chowano krakowskich Żydów – zarówno tych wybitnych, których nazwiska znane są w Krakowie do dziś, jak i zwykłych członków społeczności, których imiona zatarły się zarówno na ich nagrobkach, jak i w pamięci żyjących. Spacerując po nim natkniemy się na nazwiska znanych postaci należących do krakowskiej elity artystycznej i intelektualnej, ale także wybitnych przywódców religijnych, do których pielgrzymują Żydzi z całego świata.

Spacer będzie również okazją do tego, żeby opowiedzieć o tym, jakich odpowiedzi dostarcza judaizm na temat tego, co spotyka człowieka po jego śmierci. Przyjrzymy się również żydowskim zwyczajom pogrzebowym – niektóre z nich są kultywowane w Krakowie do dziś. 

Miejsce spotkania

Brama nowego cmentarza żydowskiego, ul. Miodowa 55

Czas trwania

2 h

Ograniczenia podczas wycieczki

 • - zakaz wprowadzania psów
 • - mężczyźni proszeni są o założenie nakrycia głowy

Kto Was oprowadzi?

O historii największej istniejącej żydowskiej nekropolii w Krakowie i tradycjach pogrzebowych w judaizmie opowie przewodnik miejski po Krakowie, Mateusz Łagosz.

Praktyczne informacje

 • Komfortowe zwiedzanie w zestawach tour guide, dzięki którym jest ono komfortowe i bezpieczne. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie bardziej ekologicznie!
 • Dzieci do lat 7 bezpłatnie

Dodatkowo płatne

  Polityka zwrotów i odwołania

  Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.

  Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

  Photos
  Map
  Please install and activate the "Wp Google Map Plugin" or "Wp Google Maps" plugin to show the map.
  FAQ

  W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na wycieczkę?

  Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.

  Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl

  Czy w wycieczce mogą wziąć udział dzieci?

  Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.

  Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem. 

  Czy w przypadku brzydkiej pogody wycieczka może zostać odwołana?

  Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.

  Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.

  Czy mogę zabrać ze sobą psa?

  To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.

  Co jeżeli zmieniły mi się plany i nie mogę wziąć udziału w wycieczce?

  Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

  5 podróżni rozważają ta wycieczka już teraz!