Wystawa czasowa - ostatni termin!
Od35 zł
Formularz rezerwacji
Mam pytanie
Imię*
Email*
Twoje zapytanie*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Proszę, zgadzam się ze wszystkimi zasadami i warunkami, przed przejściem do następnego kroku
Wycieczka nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz do Listy życzeń

Aby dodać towar do listy życzeń wymagane jest konto

3938

Dlaczego wycieczki z nami?

 • Tylko profesjonalni przewodnicy
 • Komfortowe zwiedzanie z zestawami Tour Quide
 • Niestandardowe trasy wycieczek
 • Łatwa rezerwacja

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Masz pytania napisz do nas!

+48604460661

kontakt@chodzzenawycieczke.pl

“Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL” – wystawa czasowa Muzeum Narodowym w Krakowie

(1 Przegląd)
 • 11:00
 • 2024-03-23
 • 35 zł

PRL budzi zazwyczaj mieszane emocje. Z jednej strony oceniany jest jednoznacznie źle, z drugiej – z uśmiechem. Wielka polityka miesza się bowiem ze wspomnieniami dzieciństwa i młodości.

W skutek działania władz, Polacy mieli trudności z kwestiami, które dziś uważamy za standardowe wolności – zdobywanie jedzenia, zorganizowanie zagranicznego wyjazdu, kupienie mieszkania. Obywatel żyjący w kraju totalitarnym, musiał się wykazać wielką kreatywnością. A co dopiero artysta!

Bo przecież w okresie od końca II wojny światowej do przełomu 1989 roku w Polsce działało wielu utalentowanych twórców – malarzy, rzeźbiarzy, architektów, projektantów. Jak radzili sobie oni z nieustającymi brakami (również materiałów do pracy), cenzurą i upolitycznieniem środowiska artystycznego? 

“Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL” to trzecia osłona cyklu wystaw “4x Nowoczesność”, przygotowanego przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Zobaczycie na niej różnego rodzaju dzieła, które można wrzucić do jednego worka z napisem “PRL” – od socrealistycznych portretów robotników, przez projekty kościołów i bloków z wielkiej płyty, malarstwo awangardowe, modę i meble czy sztukę opozycyjną. 

Miejsce spotkania

hol Gmachu Głównego Muzeum Narodowego (przy kasach), al. 3go Maja 1

Czas trwania

1 h 45 min

Ograniczenia podczas wycieczki

 • Zakaz wprowadzania zwierząt
 • Zakaz spożywania posiłków
 • Zakaz głośnych rozmów

Kto Was oprowadzi?

Waszą przewodniczką po wystawie czasowej “Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL” będzie historyczka sztuki, przewodniczka miejska po Krakowie, darząca wielką miłością architektoniczne detale, takie jak dzwonki, domofony i tabliczki, fotografka i malarka – Ania Bednarska.

Praktyczne informacje

 • Komfortowe zwiedzanie w zestawach tour guide, dzięki którym jest ono komfortowe i bezpieczne. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie bardziej ekologicznie!
 • Dzieci do lat 7 bezpłatnie

Dodatkowo płatne

Polityka zwrotów i odwołania

Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 godziny przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Photos
Map
Please install and activate the "Wp Google Map Plugin" or "Wp Google Maps" plugin to show the map.
FAQ

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na wycieczkę?

Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.

Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Czy w wycieczce mogą wziąć udział dzieci?

Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.

Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem. 

Czy w przypadku brzydkiej pogody wycieczka może zostać odwołana?

Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.

Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.

Co jeżeli zmieniły mi się plany i nie mogę wziąć udziału w wycieczce?

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

1 Przegląd
Sortuj według:OcenaData

AL

Jeden zwiedzający

Swietna wystawa i bardzo kompetentna pani przewodnik. Duzo tematycznej wiedzy, ciekawostek, widac ze to pasja pani przewodnik. Bardzo mi sie podobalo zwiedzanie i zainspirowalo do dalszego zglebiania tematu

2024-04-02
1 podróżni rozważają ta wycieczka już teraz!