+48604460661
kontakt@chodzzenawycieczke.pl
„Złote nuty spadają na Rynek i dokoła muzyki jest w bród” – tymi słowami jedną ze swoich bardziej rozpoznawalnych piosenek zaczyna jeden z bardów Krakowa, Andrzej Sikorowski. To miasto było zawsze natchnieniem artystów, w tym muzyków. Powojenny Kraków stał się kolebką nowych trendów w muzyce. To tutaj w latach 50-tych, po kątach, w prywatnych mieszkaniach grano jazz, to tutaj rozwinął się nowy gatunek muzyczno-literacki, czyli poezja śpiewana, to tutaj odbywał się Studencki Festiwal Piosenki.
W czasie spaceru po ścisłym centrum Krakowa poznacie anegdoty dotyczące najciekawszych twórców krakowskiej sceny muzycznej. Dowiecie się, co sprawiło, że cały kraj ich pokochał – bez względu na to, czy znani byli z bujnej czupryny (Wodecki) czy jej braku (Zaucha). Usłyszycie o charyzmie Skrzyneckiego, burzliwej młodości Kory, maturze Turnaua i wiele, wiele innych smakowitych anegdot. A prowadzić nas będą za rękę najpiękniejsze krakowskie piosenki.
Przed wejściem do Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15
2 h
Wycieczkę oprowadzi licencjonowana przewodniczka po Krakowie i założycielka „Chodźże na wycieczkę!” – Alicja Zioło.
Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.
Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.
Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem.
Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.
Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.
To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl