Cena
Od40 zł
Formularz rezerwacji
Mam pytanie
Imię*
Email*
Twoje zapytanie*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Proszę, zgadzam się ze wszystkimi zasadami i warunkami, przed przejściem do następnego kroku
Wycieczka nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz do Listy życzeń

Aby dodać towar do listy życzeń wymagane jest konto

3836

Dlaczego wycieczki z nami?

  • Tylko profesjonalni przewodnicy
  • Komfortowe zwiedzanie z zestawami Tour Quide
  • Niestandardowe trasy wycieczek
  • Łatwa rezerwacja

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Masz pytania napisz do nas!

+48604460661

kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Muzeum Kościuszkowskie i Kopiec Kościuszki

(1 Przegląd)
  • 11:00
  • 2024-03-24
  • 40 zł

Tadeusz Kościuszko miał tak wiele talentów – charyzma, dzięki której zjednywał sobie ludzi, dryg do wojska, pomyślunek inżyniera, talent do rysowania, a nawet do kompozycji i stolarki! Mimo drobnej postury był ukochaną postacią współczesnych sobie, ale i dzisiejszych Polaków. Obrońca mniejszości – chłopów, ale także rdzennych mieszkańców Ameryki, niewolników i kobiet, nawiązał przed swoim powstaniem partnerskie relacje ze społecznością żydowską Krakowa. Trudno znaleźć w polskiej historii kogoś o równie postępowych poglądach.

​Nowa multimedialna wystawa w Muzeum Kościuszkowskim przedstawia go jako człowieka z krwi i kości, bohatera, który ciężko pracował na swój sukces. A podróż przez jego biografię zakończona jest wspinaczką na kopiec, z którego tak pięknie widać Kraków.

Miejsce spotkania

przed wejściem do Muzeum Kościuszkowskiego, Aleja Waszyngtona 1

Czas trwania

2 h

Kto Was oprowadzi?

O biografii jednej z najbarwniejszych postaci w polskiej historii opowie Wam licencjonowana przewodniczka po Krakowie z uprawnieniami do oprowadzania po Muzeum Kościuszkowskim i założycielka “Chodźże na wycieczkę!” – Alicja Zioło

Ograniczenia

  • Zakaz wprowadzania zwierząt

Praktyczne informacje

  • Komfortowe zwiedzanie w zestawach tour guide, dzięki którym jest ono komfortowe i bezpieczne. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie bardziej ekologicznie!

Dodatkowo płatne

  • bilety wstępu do Muzeum Kościuszkowskiego (18zł) - 24.03., w rocznicę przysięgi Tadeusza Kościuszki wstęp darmowy

Polityka zwrotów i odwołania

Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 godziny przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Photos
Map
Please install and activate the "Wp Google Map Plugin" or "Wp Google Maps" plugin to show the map.
FAQ

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na wycieczkę?

Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.

Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Czy w wycieczce mogą wziąć udział dzieci?

Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.

Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem. 

Czy w przypadku brzydkiej pogody wycieczka może zostać odwołana?

Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.

Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.

Co jeżeli zmieniły mi się plany i nie mogę wziąć udziału w wycieczce?

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

1 Przegląd
Sortuj według:OcenaData

Ewa Kaleta

Rodzinne zwiedzanie
2024-03-28
8 podróżni rozważają ta wycieczka już teraz!