+48604460661
kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Kiedy w Wielkim Pożarze 1850r. spłonął kościół franciszkanów, jedna z najstarszych świątyń Krakowa została doszczętnie zniszczona. Z pierwotnego wyposażenia wnętrza nie zostało prawie nic. I to te puste ściany w ostatniej dekadzie XIX wieku stały się białą kartką, na której młody, hołdujący co prawda nowym i nieco dziwnym (przynajmniej zdaniem ówczesnych, bardzo konserwatywnych krakowian) trendom w sztuce, ale jednak dobrze zapowiadający się artysta, Stanisław Wyspiański umieścił swoje polichromie. Później dołączyły do nich również witraże, które do dziś robią oszałamiające wrażenie.
W czasie wycieczki poznasz krakowskie dzieje Braci oraz wyjątkowe tradycje związane z ich kościołem. Zobaczysz, gdzie pochowany jest założyciel lokacyjnego Krakowa i jego wybijająca się na niezależność siostra. Poznasz również historię tajnego stowarzyszenia, którego stroje byłyby nie do zaakceptowania w Stanach Zjednoczonych oraz wybudowaną dla nich kaplicę, w której znajdują się dzieła Józefa Mehoffera. Będziesz również mieć szansę nacieszyć się najpiękniejszym (skromnym zdaniem piszącej te słowa) wnętrzem sakralnym w Polsce.
pomnik Józefa Dietla, Plac Wszystkich Świętych (w pobliżu Pałacu Wielopolskich, siedziby krakowskiego magistratu
2 h
Wycieczkę oprowadzi licencjonowana przewodniczka po Krakowie i założycielka „Chodźże na wycieczkę!” – Alicja Zioło.
Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.
Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.
Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem.
Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.
Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.
To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl