Brak miejsc
Od60 zł
Formularz rezerwacji
Mam pytanie
Imię*
Email*
Twoje zapytanie*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Proszę, zgadzam się ze wszystkimi zasadami i warunkami, przed przejściem do następnego kroku
Wybierz pakiet
 • 11:0011:00Czas rozpoczęcia: 11:00Dostępne: 0 miejsc
 • 13:30Czas rozpoczęcia: 13:30Dostępne: 0 miejsc

Kontynuuj rezerwację

Zapisz do Listy życzeń

Aby dodać towar do listy życzeń wymagane jest konto

2122

Dlaczego wycieczki z nami?

 • Tylko profesjonalni przewodnicy
 • Komfortowe zwiedzanie z zestawami Tour Quide
 • Niestandardowe trasy wycieczek
 • Łatwa rezerwacja

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Masz pytania napisz do nas!

+48604460661

kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Klasztor kamedułów na Bielanach

0
 • 60 zł
 • 2024-05-19 | 2024-05-30
 • 11:00 i 13:30

Każdy krakowianin zna sylwetkę bielańskiego eremu, która góruje nad zielenią Lasu Wolskiego. Zobaczyć ją można z Wawelu, kopca Kraka, znad Wisły, z lądującego w Balicach samolotu. Jednak czy kiedykolwiek przestąpiliście próg tego klasztoru, zastanowiliście się, dlaczego umieszczono go na uboczu, z dala od zgiełku miasta?

​Wybierzcie się na wyprawę poza centrum – na krakowskie Bielany. Zagłębicie się w historię istniejącego tu klasztoru kamedułów, poznacie rytm życia mnichów, który nie zmienił się od stuleci, usłyszycie najpiękniejsze legendy związanie z tym miejscem. Dowiecie się też o tym, jak potencjał Bielan wykorzystywany jest dziś.

​Klasztor kamedułów jest zazwyczaj zamknięty dla gości z zewnątrz, za wyjątkiem przyjeżdżających tu na rekolekcje mężczyzn. Jest tylko 12 dni w roku, kiedy przez furtę przejść mogą kobiety – udostępniany jest dla nich jeden z dziedzińców i wnętrze kościoła. 

Miejsce spotkania

parking na rogu ul. Księcia Józefa i Alei Wędrowników

Czas trwania

2 h

Ograniczenia podczas wycieczki

 • Na teren eremu nie mogą wejść psy.
 • Ze względu na szacunek dla gospodarzy klasztoru, wymagany jest odpowiedni ubiór - brak krótkich spodni i zakryte ramiona.
 • Na terenie kościoła obowiązuje zasada milczenia i zakaz fotografowania.

Kto Was oprowadzi?

Wycieczkę oprowadzi licencjonowana przewodniczka po Krakowie i założycielka “Chodźże na wycieczkę!” – Alicja Zioło.

Praktyczne informacje

 • Komfortowe zwiedzanie w zestawach tour guide, dzięki którym jest ono komfortowe i bezpieczne. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie bardziej ekologicznie!
 • Dzieci do lat 7 bezpłatnie

Dodatkowo płatne

 • brak

Polityka zwrotów i odwołania

Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Photos
Map
FAQ

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na wycieczkę?

Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.

Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Czy w wycieczce mogą wziąć udział dzieci?

Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.

Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem. 

Czy w przypadku brzydkiej pogody wycieczka może zostać odwołana?

Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.

Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.

Co jeżeli zmieniły mi się plany i nie mogę wziąć udziału w wycieczce?

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

1 podróżni rozważają ta wycieczka już teraz!