+48604460661
kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Katedra wawelska to kapsuła czasu. Miejsce, gdzie każdy kamień i każda cegła ma przeszłość, która zrywa czapki z głów. Gdyby ktoś chciał w jeden dzień poznać historię Polski, powinien spędzić go właśnie tam.
Najważniejszy kościół w Polsce – pod względem artystycznym, historycznym, religijnym. Miejsce koronacji niemal wszystkich polskich królów, budynek, w którym eksperymentowano z nowymi stylami w sztuce i doprowadzano je do perfekcji, sanktuarium najważniejszych polskich świętych. Aż trudno uwierzyć, że te wszystkie emocje mogą zmieścić się pod jednym dachem.
Zapraszam Was na wycieczkę po katedrze wawelskiej. Usłyszycie najpiękniejsze polskie legendy, które nierozerwalnie są z nią związane – jak ta o świętym Stanisławie, królowej Jadwidze czy Dzwonie Zygmunta. Odwiedzicie miejsce pochówku najwybitniejszych postaci tysiąca lat naszego kraju – Władysława Jagiełły, Kazimierza Wielkiego, Adama Mickiewicza, Józefa Piłsudskiego. Zobaczycie przedmioty ze zbiorów Muzeum Katedralnego, które dotąd znaliście z podręczników do historii – jak włócznia świętego Maurycego czy klejnoty wyciągnięte z królewskich grobów. Przed nami lista przebojów polskiej historii. A może uda się Was też czymś zaskoczyć?
pod pomnikiem Jana Pawła II naprzeciwko wejścia do katedry
2,5 h
Wycieczkę oprowadzi licencjonowana przewodniczka po Krakowie i założycielka „Chodźże na wycieczkę!” – Alicja Zioło.
Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72h przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.
Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.
Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem.
Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.
Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.
To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl