Brak miejsc
Od35 zł
Formularz rezerwacji
Mam pytanie
Imię*
Email*
Twoje zapytanie*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Proszę, zgadzam się ze wszystkimi zasadami i warunkami, przed przejściem do następnego kroku
Wycieczka nie jest jeszcze dostępna.

Kontynuuj rezerwację

Zapisz do Listy życzeń

Aby dodać towar do listy życzeń wymagane jest konto

4130

Dlaczego wycieczki z nami?

 • Tylko profesjonalni przewodnicy
 • Komfortowe zwiedzanie z zestawami Tour Quide
 • Niestandardowe trasy wycieczek
 • Łatwa rezerwacja

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Masz pytania napisz do nas!

+48604460661

kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Dom Mehoffera – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie

(1 Przegląd)
 • 13:00
 • 2024-05-01
 • 35 zł

Jeden z najwybitniejszych artystów w polskiej historii, który przez całe życie, a także i po nim, funkcjonował w cieniu swojego wielkiego przyjaciela z czasów szkolnych i studenckich – Stanisława Wyspiańskiego. Ich choć, w przeciwieństwie do kolegi, nie dostarczał publice powodów do plotek, jego nazwisko zawsze wymieniane jest w czołówce najbardziej znanych twórców epoki Młodej Polski. 

Józef Mehoffer zaskarbił sobie sympatię publiki swoimi barwnymi, zachwycającymi projektami – obrazy, wnętrza, grafiki kapią wręcz secesją. Z uwielbianą żoną, Jadwigą, zbudował solidny dom i szczęśliwą rodzinę. Wzorowy mąż, ojciec, obywatel, nauczyciel. 

W czasie tego zwiedzania będziecie mieli możliwość zajrzeć w zakamarki ich otoczonej ogrodem kamieniczki, w której zgromadzone zostały przedmioty osobiste, meble i mnóstwo prac Józefa Mehoffera. Poznacie szczegóły z prywatnego życia oraz tajniki twórczości artysty, którego projekty do dziś zachwycają turystów w Muzeum Narodowym, kościele Mariackim czy katedrze na Wawelu. 

Miejsce spotkania

hol Domu Mehoffera (oddział Muzeum Narodowego), przy kasach  – ul. Krupnicza 26

Czas trwania

1 h 45 min

Ograniczenia podczas wycieczki

 • Zakaz wprowadzania zwierząt
 • Zakaz spożywania posiłków
 • Zakaz głośnych rozmów

Kto Was oprowadzi?

Waszą przewodniczką po Domu Mehoffera będzie historyczka sztuki, przewodniczka miejska po Krakowie z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy na wystawach Muzeum Narodowego w Krakowie – Jola Bobala.

Praktyczne informacje

 • Komfortowe zwiedzanie w zestawach tour guide, dzięki którym jest ono komfortowe i bezpieczne. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie bardziej ekologicznie!
 • Dzieci do lat 7 bezpłatnie

Dodatkowo płatne

Polityka zwrotów i odwołania

Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 godziny przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Photos
Map
Please install and activate the "Wp Google Map Plugin" or "Wp Google Maps" plugin to show the map.
FAQ

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na wycieczkę?

Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.

Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl

Czy w wycieczce mogą wziąć udział dzieci?

Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.

Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem. 

Czy w przypadku brzydkiej pogody wycieczka może zostać odwołana?

Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.

Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.

Czy mogę zabrać ze sobą psa?

To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.

Co jeżeli zmieniły mi się plany i nie mogę wziąć udziału w wycieczce?

Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl

1 Przegląd
Sortuj według:OcenaData

Magdalena D.

Jeden zwiedzający

Bardzo polecamy. Pani Jola wciąga w opowieść, podpytuje, angażuje grupę w zwiedzanie. Po zwiedzaniu dowiecie się między innymi dlaczego na klatce schodowej znajdują się szyszki i kim jest siostra Bogdana. I dlaczego warto pojechać śladami Mehoffera do Szwajcarii.

2024-01-22
1 podróżni rozważają ta wycieczka już teraz!