+48604460661
kontakt@chodzzenawycieczke.pl
W 1939 roku, po wybuchu wojny, Niemcy dotarli do Krakowa niezwykle szybko. Już 6 września przejęli miasto. Mieli wobec niego ambitne plany – już wkrótce miało się ono stać nowego, nazistowskiego kraju, Generalnego Gubernatorstwa. Wraz z tą decyzją, nad Wisłą pojawili się niezwykle wpływowi wojskowi i politycy. W ich rękach spoczywały losy mieszkańców całego terenu okupowanej przez Niemców Polski.
Jak krakowianie przeszli tę próbę? Jak obecność wroga wpłynęła na ich życie? W czasie spaceru po najbardziej reprezentacyjnej części zawłaszczonego przez nazistów Krakowa, poznasz postaci stojące po dwóch stronach konfliktu sprzed 80 lat. Posłuchasz o codzienności krakowian i o najbardziej spektakularnych aktach oporu. Odwiedzisz również dawną niemiecką dzielnicę i zobaczysz jej ślady, które trwają do dziś. Wycieczka zakończy się wizytą na ul. Pomorskiej, gdzie zachowały się pomieszczenia służące za cele w siedzibie Gestapo.
pomnik Czesława Miłosza (odcisk jego palca), Plac Wielkiej Armii Napoleona, tuż przy punkcie informacji turystycznej na ul. Powiśle
2 h
Wycieczkę oprowadzi, na gościnnych występach w Chodźże na wycieczkę, licencjonowany przewodnik po Krakowie, legenda krakowskiej turystyki, Maciek Osika.
Na każdym spacerze obowiązują limity miejsc.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 72 godziny przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Zakup biletów na spacery jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej z płatnością online.
Rezerwacje dla grup prywatnych przyjmowane są mailowo na adres kontakt@chodzzenawycieczke.pl
Nasze wycieczki projektowane są z myślą o osobach dorosłych, ale nie mają limitu wiekowego dla uczestników. Niektóre trasy obejmują tematykę, która może być nieodpowiednia dla zbyt młodych osób (np. związaną z II wojną światową lub degustacją alkoholu). Zawsze decyzję podejmuje rodzic – to Wy wiecie najlepiej, co będzie właściwe dla Waszych dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach w obecności swoich opiekunów, którzy biorą za nie odpowiedzialność.
Dzieci do 7 roku życia biorą udział w wycieczkach dla dorosłych bezpłatnie – wiemy, jak to jest być rodzicem i nie mieć z kim zostawić dziecka. W przypadku niektórych tras może być utrudnione poruszanie się wózkiem.
Jako profesjonalni przewodnicy po Krakowie pracujemy 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wierzymy, że nie ma złej pogody do zwiedzania, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. 😉 Staramy się tak układać grafik wycieczek, żeby latem planować spacery plenerowe, a zimą chować się w ciepłych wnętrzach muzeów, kościołów lub synagog.
Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa grupy (np. porywisty wiatr lub burza z gradem) – dotyczy to wyłącznie wycieczek plenerowych. O odwołaniu wycieczki będziecie informowani mailowo, a bilet na wycieczkę będziecie mogli wykorzystać na dowolną inną wycieczkę w tej samej cenie.
To zależy od trasy. W przypadku większości tras plenerowych obecność psa nie jest problemem – wyjątkiem są miejsca o charakterze sakralnym lub nekropolie. Jeśli zwiedzamy wnętrza, musimy się dostosować do regulaminu instytucji, która nas gości. W większości z nich obowiązują zakaz wstępu dla psów. Wyjątkiem są oczywiście psi przewodnicy.
Po zakupieniu wejściówek, można dokonać ich zwrotu do 7 dni przed wycieczką. Po poinformowaniu o nieobecności na 48 godozin przed terminem wycieczki, kupiony bilet można wykorzystać na dowolną wycieczkę o tej samej cenie (jest możliwość dopłaty). O takich sytuacjach należy informować drogą mailową na kontakt@chodzzenawycieczke.pl